• سبد خرید شما خالی است

پرسش و پاسخ

  رزونا (Resona)، یکی از سه بانک ژاپنی که با شرکت SBI Holdings و ریپل در برنامه کاربردی انتقال پولِ نقد مانی تپ (Money Tap)، همکاری می‌کند از این پروژه خارج می‌شود.

  این بانک که پنجمین بانک بزرگ کشور ژاپن است، در روز پنجشنبه تصمیم خود را اعلام نمود و گفت که سرویس انتقال پول ارائه شده از طریق این برنامه را در ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) لغو خواهد کرد. با این وجود این بانک دلیلی برای این تصمیم خود بیان نکرد.

  برنامه کاربردی مانی تپ، در اکتبر سال گذشته با مشارکت سه بانک SBI Sumishin Net Bank، Suruga Bank و Resona راه‌اندازی شده بود و آغاز به کار کرد. این محصول امکان انتقال پول «در لحظه» بین بانک‌ها را با سرویس پرداخت اکس‌کارنت (xCurrent) ریپل فراهم می‌کند.

  استنسی کیگان در برابر غذاهای منجمد فروشگاه وال‌گرینز که فاصله کمی با محل کارش دارد، ایستاده است. کیگان که فارغ‌التحصیل علوم مقدماتی از کالج اسمیت است، باید بزرگترین تصمیم آن روزش را بگیرد؛ ۵ دلاری که همراه دارد را چگونه برای ناهارش خرج کند؟

  روزهایی هستند که کیگان پول کافی به همراه ندارد، اما به نظر او امروز از آن روزها نیست.

  شاید مافین سوسیس که ۳.۴۹ دلار قیمت دارد، امروز کارش را راه بیاندازد. اما اگر فکر می‌کنید که کیگان ۲۵ ساله پولش را ذخیره می‌کند تا آن را صرف تعطیلات گران‌قیمتش کند یا لباس‌های جدیدی بخرد، سخت در اشتباهید.

  کیگان که برای یک سازمان غیرانتفاعی کار می‌کند، قصد دارد تا با پس‌انداز کردن پولش زندگی آرامی با نامزدش که در یک استارتاپ فناوری واقع در بوستون کار می‌کند، بسازد.

  با اینکه هر دوی آن‌ها از نظر مالی تحت فشارند اما تلاش می‌کنند تا بخشی از درآمدشان را برای آغاز کسب‌وکاری که موجب رشد سرمایه‌شان شود، کنار بگذارند.

  متاسفانه زمانی که بحث سرمایه‌ گذاری‌های کوچک مطرح می‌شود، گزینه‌های پیش روی این زوج جوان بسیار محدود می‌شود.